چگونه یک آیکون چک مارک در ایلوستریتور بسازیم؟

همیشه می‌خواستید بدانید چطور یک آیکون چک مارک ایجاد کنید، اما  دقیقاً نمی‌دانستید از کجا شروع کنید؟ خوب، اگر این همان چیزی است که به دنبالش بوده اید باید بگویم که خوش‌شانس هستید، چون در این مقاله ی اموزشی من قصد دارم کل فرآیند را از شروع تا پایان به شما آموزش دهم، و به شما نشان خواهم داد که چطور با استفاده از Adobe illustrator این کار را انجام دهید.بنابراین اگر شما در طراحی آیکون تازه کار هستید و احساس می کنید که باید بیشتر در مورد چگونگی ساخت آیکون یاد بگیرید ، این مقاله میتواند شروع خوبی برای شما باشد.خوب ، فرض کنید که شما قبلاً نرم افزار ایلوستریتور را در پس زمینه بازکرده اید. اجازه دهید حالا کار را شروع کنیم.

قدم اول

همانند هر پروژه ی جدید ، ما قصد داریم با تنظیم یک سند جدید کار را شروع کنیم. خوب برویم سراغ منوی File سپس گزینه یNew ، یا اینکه به راحتی با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+N پنجره ای شبیه تصویر زیر باز خواهد شد.

در اینجا ما می خواهیم مطمئن شویم که تنظیمات Profile ما برای Web تنظیم شده است ، بنابراین ما هر دو فیلد Width و فیلد Height  را با عدد ۶۴ پیکسل مقدار دهی خواهیم کرد.

قدم دوم

به محض اینکه بر روی Ok کلیک کنیم ، می توانیم با باز کردن پنل Layers کاررا شروع کنیم و یک لایه ثانویه ایجاد کنیم ، سپس هر دوی آنها را نامگذاری کنیم تا بتوانیم اشکال خود را از شبکه (Grid) مرجع خود جدا کنیم.

قدم سوم

لایه ی reference grid را انتخاب کنید. بیایید Shape اصلی را با استفاده از یک مربع ۶۴ در ۶۴ پیکسل ایجاد کنیم ، برای این منظور کلید میانبر M را از روی صفحه کلید بفشارید. سپس روی صفحه طراحی کلیک کرده و در هر دو فیلد ، عدد ۶۴ را وارد نمائید و روی دکمه ی Ok کلیک کنید. این مربع را با کد رنگ #F15A24 پر کنید.

قدم چهارم

با استفاده از یک مربع کوچک با سایز ۵۶ در ۵۶ پیکسل ، یک ناحیه طراحی ایجاد کنید ، که رنگ این مربع را با کد رنگ #FFFFFF پر خواهیم کرد. سپس این مربع سفید رنگ را در مرکز مربع قبلی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که هر دو مربع را در حالت انتخاب قرار داده اید ، حال با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+G این دو مربع را در یک گروه قرار دهید.

این reference grid در اطراف آیکون ما ، یک فاصله ی ۴ پیکسلی ایجاد خواهد کرد که مانع از برش خوردن آیکون درهنگام استفاده افراد دیگر خواهد شد.

قدم پنجم

به محض اینکه تنظیمات grid را تمام کردیم، می‌توانیم لایه فعلی را قفل کرده و به سراغ دومین لایه برویم، که دراین لایه ، کار طراحی آیکون واقعی را شروع خواهیم کرد.

قدم ششم

ابزار Ellipse را با استفاده از فشردن کلید ترکیبی L فعال کنید. اجازه دهید پس زمینه را با استفاده از یک دایره با سایز ۵۶ در ۵۶ پیکسل ایجاد کنیم ، که رنگ آنرا با کد رنگ #۳BE23B پر خواهیم کرد. سپس این دایره را با Artboard خود در مرکز ، تراز می کنیم.

قدم هفتم

سپس ما باید یک مجموعه ی خط راهنمای سفارشی ایجاد کنیم ، که به ما کمک خواهند کرد تا نسبت و زاویه ی آیکون چک خود را مشخص کنیم.

برای انجام این کار ، ابزار Rectangle را با فشردن کلید M از روی کیبورد فعال نمائید. روی صفحه ی طراحی کلیک کرده و در هر دو فیلد عدد ۸ را وارد نمائید. حال دوباره روی صفحه ی طراحی کلیک کنید و اینبار عدد ۱۶ را در هر دو فیلد وارد کرده و روی Ok کلیک کنید.

هنگامی که هر دو شکل را در مکان خود قرار دادیم ، با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+G انها را در یک گروه قرار می دهیم. اطمینان حاصل کنید که هر دو شکل با Artboard در مرکز تراز شده اند.

قدم هشتم

از آنجایی که ما نمی توانیم خط های راهنما را از شکل های گروه شده ایجاد کنیم ، ابتدا باید آنها را از همدیگر جدا کنیم ، که به ما اجازه می دهد تا راست کلیک کرده و گزینه ی Make Guides را استفاده کنیم ، در غیر اینصورت این گزینه مخفی خواهد بود.

وقتی که shape ها را به خط های راهنما تبدیل کردیم ، این ایده خوبی خواهد بود که انها را قفل کنیم ، تا آنها را به طور تصادفی جا به جا نکنیم.

قدم نهم

در این مرحله ، ما می توانیم با یک کلیک ، رنگ fill را با رنگ سفید stroke جابجا کنیم ، و سپس پنل stroke را باز کرده و stroke آنرا با مقدار ۸ پیکسل و هر دو گزینه ی Cap و Corner را روی Round تنظیم می نمائیم.

تنها کاری که باید بکنیم این است که علامت چک مارک را که از گوشه ی بالا و سمت چپ مربع کوچک شروع می شود ، به طور مورب تا جایی که دو نقطه ی راهنما به یکدیگر متصل شده اند رسم کنیم. سپس بقیه ی مسیر تا بالا و سمت راست مربع بزرگ ادامه خواهد داشت.

قدم دهم

هنگامی که این کار را انجام دادیم ، می توانیم خط های راهنما را پنهان کرده و سپس همه ی شکلهای ساخته شده را با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+G در یک گروه قرار دهیم.

قدم یازدهم

اگر نیاز دارید یک نسخه از این آیکون بدون پس زمینه بسازید ، می توانید به راحتی با تنظیم رنگ چک مارک به رنگ سبز (#۳BE23B) این کار را انجام داده و سپس دایره ی بزرگتر را حذف کنید.

قدم دوازدهم

تمام کاری که در مرحله بعد باید انجام دهید این است که پنل Transform را باز کرده و گزینه ی Scale Stroke & Effects را غیر فعال کنید ، تا موقعی که اندازه چک مارک را دوبرابر می کنید ، مقدار ضخامت ۴ پیکسل حفظ شود.

کارتون عالی بود!

مثل همیشه، امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و از همه مهم‌ تر موفق به یادگیری چیزی جدید و مفید در طی این فرآیند شده باشید!

لطفاً نظرات ، سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

کانال تلگرام بهزاد دیزاین

به کانال ما بپیوندید

عضو شدن
بستن