چگونه قاب های طراحی شده با دست را در ایلوستریتور ایجاد کنیم

در این مقاله آموزشی ، شما از ابزار Blob Brush برای ایجاد بخش های کوچکی از طرح هایی که Paste ، Copy و Rotate شده اند استفاده خواهید کرد ، تا فرم کلی قابهای زیبا شکل گیرد. با ترکیب عناصری مثل شکوفه ، اشکال ساده ، عناصر گل و گیاه و خیلی چیزهای دیگر ، شکل های برداری را که برای تمام طراحی های خود نیاز خواهید داشت آماده خواهید کرد.

ایجاد اجزای قاب

قدم اول

این آموزش زمانی مناسب است که در حال کاربا یک قلم نوری هستید ، زمانی که شما با دستانتان اشکالی را رسم می کنید و در مقابل این اشکال همزمان در برنامه ایلوستریتور به صورت وکتور رسم می شوند. برای شروع این آموزش یک سند در ابعاد ۸۰۰ در ۸۰۰ پیکسل بسازید ، به هر حال این به شما بستگی دارد بخواهید با چه سایزی کار کنید.

ابزار Blob Brush را انتخاب کنید (کلید میانبر Shift+B) ، حال کلید Enter را از روی کیبوردتان بفشارید تا پنجره ی امکانات این ابزار باز شود. سایز Brush را با عدد ۳pt مقدار دهی کنید و اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Pressure انتخاب و فعال شده باشد. علامت لغزنده ی Fidelity را به سمت راست و روی چهارمین تیک بکشید ، تقریباً نزدیک گزینه ی Smooth .

در نهایت اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Keep Selected غیر فعال شده باشد و گزینه ی Merge Only With Selection فعال باشد. به این ترتیب ، هر چیزی که شما طراحی می کنید ، به راحتی قابل ویرایش می شود. مگر اینکه بخواهید همه چیز با هم ادغام شود.

قدم دوم

حالا که ابزار ما آماده است ، شروع به طراحی قاب خواهیم کرد. من می خواهم با یک شکل مرکزی که به یک طرف چرخش کرده است ، شروع کنم. در این مورد ، یک قلب کوچک کشیدم و یک قلب کوچک تر در داخل آن ، و یک ساقه ی در حال رشد در سمت چپ. لوزی ها ، بیضی ها و اشکال گل مانند در این مرحله خیلی مناسب هستند و می توانند خوب به نظر برسند.

قدم سوم

برای کشیدن ساقه ی در حال رشد در سمت راست ، کلید Alt را پایین نگه داشته و با استفاده از ابزار Selection (کلید میانبر V) ، شکل را انتخاب و به سمت راست بکشید. خواهید دید که چطور یک کپی از شکل ما ایجاد می شود. روی شکل ایجاد شده ، راست کلیک کنید و Transform را انتخاب و روی گزینه ی Reflect کلیک کنید. برای برعکس کردن شکل ، گزینه ی Axis را روی Vertical تنظیم و روی Ok کلیک کنید. شکل برگردان شده را در سمت راست قلب قرار دهید (همچون تصویر زیر).

قدم چهارم

فرض کنید ، در حال ایجاد یکی از اضلاع یک چند ضلعی هستید. چرخش ساقه ها و رشد آنها باید به سمت مرکز طراحی باشند تا با گوشه های شکل نهایی ، اتصال خوبی برقرار شود. من آن گل کوچک مانند یا تاجدار را در بالای شکل قرار دادم تا همراه با قوس های اتصال و چرخش به سمت قلب ، خوب به نظر بیاید.

قدم پنجم

در نهایت برخی اشکال را به بخش پایینی قسمت طراحی خود گسترش دهید.
من در هر دو طرف ، اشکال ظریف و فرعی را انتخاب کردم. اگر می خواهید طرح های متقارن بسازید ، پس المانهای موجود را Copy و Paste کنید و در جاهایی که دوست دارید قرار دهید. حالا همه ی المانهای طراحی شده را در یک گروه قرار داده و بقیه ی قاب خود را طراحی خواهیم کرد.

چرخاندن المانهای طراحی شده

قدم اول

لایه ی گروه شده را Copy و Paste کنید. برای چرخاندن لایه ی گروه شده ، به اندازه ی ۴۵ درجه ، از ابزار Rotate استفاده کنید (کلید میابنر R). بعد از این که این لایه ۴۵ درجه چرخانده شد ، آنرا در قسمت چپ لایه ی اصلی قرار دهید.

قدم دوم

قطعات طراحی شده ی خود را ، Copy و Paste کرده ، بچرخانید و آنها را به شکل دایره و یا هشت ضلعی مرتب کنید. از پنل Align کمک بگیرید تا مطمئن شوید که بالا و پایین اشکال مرکزی با مرکز عمودی خود همخوانی دارند.

قدم سوم

اندازه ، فاصله و شکل کلی طراحی شما به جای گیری آن و نیز عناصری که شما ایجاد کرده اید ، بستگی دارد. در این مورد ، طراحی من شامل شکل های طولانی و افقی با نقاط برجسته در مرکز هر طرف است. از آنجا که من هر عنصر را ۴۵ درجه چرخانده ام ، من یک شکل هشت وجهی خواهم داشت. زمانی که کارتان با محل قرارگیری آنها تمام شد ، آنها را در یک گروه قرار دهید. خوب ، اولین قاب زیبای شما ساخته شد.

یک سبک قاب جایگزین

در سبکی دیگر، شما می توانید هر المان را تا ۹۰ درجه بچرخانید ، طوری که فقط چهار گوشه طراحی شود. طبق بررسی من ، ساده ترین راه ، برای انجام این کار Copy و Paste کردن و سپس چرخاندن المان به اندازه ی -۹۰ درجه است.

قدم دوم

سپس ، هر دو المان گروه شده را Copy و Paste کرده و به اندازه ی ۱۸۰ درجه چرخاندم تا آنها دقیقاً با همدیگر تراز شوند. اگر شما المانها را در یک گروه جدید ، بین قاب اولیه اضافه کنید ، می توانید یک استایل مربعی یا مستطیلی ایجاد کنید ، حتی می توانید گوشه های قاب را گرد کنید. همچنین می توانید عناصر را به مرکز یا اطراف اضافه کنید و خاصیت لایه بندی عناصر را حفظ کنید تا بتوان به پیچیدگی طراحی مان اضافه کنیم.

آفرین! کار تمام شد.

توجه داشته باشید که چگونه برخی از المانهای زیر به ترتیب دارای چهار ، شش و هشت ضلع هستند و از ساده تا پیچیده طراحی شده اند. در این مقاله ی آموزشی چه المانهای دیگری می توان ایجاد کرد که گفته نشد؟ پس دست به کار شوید و سبک طراحی خودتان را با استفاده از این تکنیک ، ایجاد کنید.

لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

کانال تلگرام بهزاد دیزاین

به کانال ما بپیوندید

عضو شدن
بستن